Otomobil

Yeni Lucid Air, Hızıyla Göz Kamaştırıyor!

Lucid firmasının henüz prototiplerinden biri olan Lucid Air’in performans testi gerçekleştirildi. Daha öncesinde sürat limiti bulunan Air, saatte 217 mil hızını geçemeyecekti. Ancak şirket, araçlarını art götürerek geliştirmeler yaptı ve özellikle de sürat limitini kaldırdı. Sonrasında ise Lucid Air, saatte 235 mil hızına ulaştı.

Şimdiye karaki en hızlı elektrikli araba ünvanını elinde bulunduran Tesla Model S P100D’ye büyük bir rakip olacak olan Lucid Air, sürat sınırlayıcı yazılımı olmadığı zaman, büyük bir tehdit haline geliyor. Aslında büyük şirketlerin çıkardıkları ve yeni çıkaracakları çoğu otomobil, aynı sürat limitiyle geliyor. Bu sayede de anayollarda ve trafiğin yargıç olduğu alanlarda trafik kazalarının önlenmesi daha basit oluyor.

Tesla, 4630 Kilometreyi 51 Saatte Giderek Yeni Bir Rekor Kırdı!

Lucid’in şu anki prototipi tam anlamıyla bir ‘canavar’ olarak karşımızda duruyor ve aracın motoru 1000 beygirlik bir güce sahip. Ancak ilerleyen süreçte, araç üretilmeye başlandığı zaman, aracın motoru biraz da ılımlı olacak. Yani 1000’lik değer, 400’e düşecek. Ayrıca elektrikli aracın menzili de yaklaşık olarak 240 mil olacak.

Peki elektrikli araçlar tehlikeli mi?

Lucid Motors, yaptığı açıklamada, araçlarının sahip olacakları en yüksek hızın, testteki sürat olmayacağını belirtti. Bu da araçlar daha yavaş olacak demek oluyor. Bu açıdan herhangi bir tehlike söz konusu değil. Ancak elektrikli bir otomobilin çok hızlı olması, bazı araştırmacılar tarafından tehlikeli olarak adlandırılıyor. Ayrıca şirket, araçlarının bataryalarının artacağını ve neredeyse bir Formula yarışına yetecek kadar bir kapasiteye sahip olacağını söylüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top