Uygulama

WhatsApp, Sadece Android O İçin Geliştirdiği Bir Özelliği Test Ediyor!

WhatsApp beta 2.17.265 sürümü, Android O’nun şu an geliştiricilere sunulmuş olan sürümü için yenilenmiş görüntülü konuşma penceresi içeriyor.

Google’ın çok büyük olasılıkla Android 8.0 olarak piyasaya sunacağı yeni mobil işletim sistemine artık sayılı günler kaldı. Android O veyahut Oreo isimiyle gelmesini beklediğimiz sistem, Google’ın bugüne kadar yaptığı en iyi işlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Tamamiyle değişen arayüz tasarımı ve optimizasyonun yanında sahiden kullanıcı arkadaşı özelliklerle beraber geliyor.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp ise mobil sürümünü her geçen gün daha da geliştiriyor. Firmanın yalnızca Android 8.0 için test ettiği yenilenmiş görüntülü müzakere özelliği ortaya çıktı.

“2.17.265 sürümüyle WhatsApp beta, aşağıda gözüktüğü gibi Android O (8.0) üzerinde video görüşmeleri için “resim içinde resim” özelliğini destekliyor!”

Bu özellik, bir başka WhatsApp görüşmesi için ileti yazarken, video görüşmenizin aynen devam etmesini sağlıyor. O an devam eden video müzakerenizi ekranın istediğiniz bölümüne ufaltıp, konuşmaya ara vermeden iletişim kurmaya devam edebiliyorsunuz.

Bu özellik, Android telefonlarda çoklu ekran veyahut ekran içinde ekran olarak adlandırılan özelliğe sahip sürümlerde çalışacaktır. Buradan bakınca test sürümü için neden Android O’nun seçildiğini anlamak olası: Zira işletim sisteminde ekran içinde ekran özelliği olacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top