Otomobil

Volvo’nun Akıllı Otomobillerinin Başı Kangurularla Dertte!

Yakın vakit neredeyse öbür tüm araba şirketlerinin yaptığı gibi Volvo da gelişen akıllı araba sektöründe yerini almaya ve şansını denemeye çalışıyor. Ancak otomobilin Avustralya’daki sürüş testleri bir türlü sorunsuz geçmiyor. Şirketin başı, kangurularla kötü halde dertte.

Araçların algılama sistemi daha önce birçok büyük hayvanı algılamış ve gayet mantıklı hareketler sergilemişti. Örnek vermek gerekirse İsveç’teki testlerdeyken araçlar, geyiklerle karşılaşmış ve algılayıp ona göre devinim etmişti. Fakat Volvo’nun akıllı otomobilleri için kangurular, öbür tüm canlılardan daha farklı. Kangurular, öbür canlılara göre daha farklı devinim ediyorlar ve zıplıyorlar. Volvo’nun Avustralya sorumlusu David Pickett ABC’ye verdiği demeçte, “Kangurular zıplıyor ve sonrasında yine yere iniyor, bu süreç aracın algılamasını zorlaştırıyor.” dedi.

Avustralya’daki trafik kazaların büyük bir çoğunluğu kangurular yüzünden gerçekleşiyor. Ne yazık ki kangurular tüm bölgede büyük bir mesele yaratırken Volvo da nasibini alıyor. Yine de Volvo bu süreci, araçlarını daha da geliştirmek için bir avantaj olarak görüyor.

Volvo akıllı araba sektöründe araçlarını üretirken NVIDIA ve Autoliv gibi şirketlerle beraber çalışıyor. Kendi kendine çalışabilecek akıllı Volvo araçlarının 2021’de tanıtılması bekleniyor.

Sadece 9 Dakikada Şarj Olan Elektrikli Otomobil: EMotion

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top