Otomobil

Volkswagen’in Akıllı Otomobilleri, Robotlarla Şarj Edilecek!

Diğer birçok araba şirketi gibi, Volkswagen de NVIDIA ve Mobvoi gibi şirketlerle ortaklık kurarak akıllı otomobiller üzerinde çalışıyor. Bugün şirket, Almanya merkezli endüstriyel robot üreticisi olan Kuka ile yeni bir uzun süreli ortaklık içine girdiğini açıkladı. Şirketler yaptıkları açıklamalarda, insan ve robot arasında işbirliğine dayanan ortak bir proje için anlaştıklarını dile getirdiler.

İki şirketin beraber çalışacağı proje, elektrikli bir aracı şarj istasyonuna bağlayabilen bir robotun geliştirilmesini içeriyor. Bu sayede de sürücü, arabadan çıkmak zorunda kalmıyor, her şeyi robot hallediyor. Kuka CEO’su Till Reuter, “Gelecekte, robotlar birçok rutin işle insanları destekleyecek ve gelecekteki günlük hayat otonom sürüş olmadan düşünülmeyecek. Ayrıca bu geleceği şekillendirmek için yenilikçi konseptler üzerinde beraber çalışacağız” dedi.

Epey ilginç ve kullanışlı bir konsepte sahip olsa da, bu proje ilk kez düşünülmüyor. Tesla, 2015 yılında, bir nevi yeni bir robotun, otomobilin şarj portunu bulup takabildiğini gösteren bir video yayınlamıştı. Diğer şirketler ise kablosuz şarjlar üzerinde çalışıyorlar, hatta sürüş halinde şarj üzerinde çalışanlar bile mevcut.

Volkswagen ve Kuka, diğer yenilikçi teknolojileri de geliştirmeye çalışıyorlar, ancak bunların ne olduğunu belirtmiyorlar. Volkswagen’in Ar-Ge başkanı Ulrich Eichhorn, “Proje, özerk araçların, devinim kabiliyetini daha güvenli, daha kolay ve daha kullanışlı hale getirme konusunda katkıda bulunacak.” dedi. “Amacımız yeni stratejik ortaklığı kullanarak bu alanda diğer fırsatlar da yaratmak.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top