Otomobil

Tesla’nın Son Kazasında Oto-Pilot Kendini Kanıtladı

Minnesota’da gerçekleşen kazada Tesla’nın Autopilot özelliğinden mesul tutuldu. Kandiyohi Şerif Ofisi, mahalli medyaya Autopilot’un kazanyı oto-pilotun yaptığını söyledi.
Devrilen otomobilde bulunan 5 şahıs hafif yaralandı. Kaza ile ilgili henüz kati detaylar bulunmasa da otomobilin sahibi oto-pilotun dönüş sırasında hızlandığını ve bu sebepten arabanın yoldan çıktığını söyledi. 

Şüphesiz ki Tesla bu vaka üzerinde araştırma yapacaktır. Fakat şirket kazaya oto-pilotun neden olduğu konusundaki şüphelerini belirtmekte gecikmedi. Tesla yetkilileri, “Olayın gerçeklerini tespit etmek için çalışıyoruz ve mahalli yetkililere tam işbirliği öneri ettik. Aracın otopilot özelliğinin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini henüz tam olarak kanıtlamadık ve tasarlananlardan farklı bir şekilde çalıştığına inanmak için bir neden yok.” dedi. 

Sürücü şimdi Autopilot’un vaka anında harekete geçirilmediğini iddia ediyor. Sürücü yaptığı açıklama ise şu şekilde, “Hatırladığım kadarıyla, otopilot sistemini devreye sokmuştum ancak daha sonra hızlandırıcıya basarak bağlantıyı kesmiştim. Daha sonra hızlandığımı ve keskin sol dönüşü gördüğümü hatırlıyorum. Dönüş yapmaya başladıktan sonra otomobil çakıla girdi ve kontrolü kaybettik.” dedi. Autopilot, nispeten yeni bir teknoloji ve bir kazanın doğrudan sebebi olduğu yönündeki herhangi bir raporu olmadıkça, daha çok bilgi ortaya çıkarılana kadar kazaya neden olduğu kesin değil.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top