Otomobil

Tesla, 4630 Kilometreyi 51 Saatte Gitmeyi Başardı!

Elektrikli araçlar yeni yeni yaygınlaşan bir teknoloji olduğu için birçok ilki gerçekleştirmek mümkün oluyor. Örneğin elektrikli bir arabaya sahipseniz, İzmir ile İstanbul arasında yapılabilecek en hızlı yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde arabaları şarj etmek için lüzumlu noktaların bulunmaması böyle bir rekorun oluşmasını şu aşamada zorlasa da yakın gelecekte ilk rekorların geleceğine inanıyoruz.

Tesla Model 3’ün İlk Gerçek Görüntüleri Geldi!

Elektrikli araçlar ülkemizde yaygın olmasa da Tesla başta olmak üzere birçok şirket, Amerika ve bazı ülkelere şarj noktaları koyuyorlar. Bu noktaların yayınlaşması ile beraber Amerika’da yeni bir trend ortaya çıktı. Amerika’da Cannonball Run marotonu olarak bilinen, kıtanın bir ucundan öbür ucuna gittiğiniz büyük yolculuğu en hızlı geçen elektrikli otomobil rekorunu kıran iki adam, 1 Temmuz’da Kaliforniya Redondo Beach’ten yola çıkarak New York’taki E 31.st’ye ulaşmayı başardı. İnsan ticareti mağdurlarına yönelik farkındalık oluşturup bağış toplamak için çıkılan bu yolculuk birkaç bin dolarlık bağış alsa da, istenilen amacına pek ulaşamadı.

()

Tam tamına 51 saat 47 dakika süren bu yolculuk, elektrikli araçlar için rekor niteliği taşıyor. Bunu başaran en son kişiden 4 saat daha hızlı olarak yolculuğu tamamlamayı başaran ikili, yol boyunca çeşitli sosyal medya platformlarından durumu paylaşarak olayı tasdiklediler. Ayrıca deneyimi belgelemek için çıkış ve varış bölgesinde noter onayı saha maceracı arkadaşlar, bu süreçte Tesla Model S 85D araç kullanmayı seçtiler. Bazı bölgelerde 46 derecelere çıkan çöl sıcaklarından geçen ikili, aracın şarjı daha uzun dayanması için klimayı açmadan yollarına devam etmişler.

90 kwh’lık bataryaya sahip olan araç, şarj altyapısının Amerika’da oturmaya başlamasından ötürü yolculuğunu rahatlıkla tamamladı. 2013’te Model S’le yapılan aynı yol 67 saat 21 dakika içerisinde biterken, geçen yıl 4.630 kilometrelik aynı yol 55 saatte yapılmıştı. Bu yıl bu süreyi 51 saate indiğini gördüğümüze göre Tesla’nın bu noktalara daha çok ve hızlı şarj istasyonları kurduğunu kanıtlıyor.

Elektrikli araçlar için rekor olan bu süre dışında böylesine uzun bir yolu Amerika’da yapmak ister miydiniz? Dünyanın bir ünlü şehrinden öbür ünlü şehrine gitmek nasıl olurdu? Bu mevzu, bahis aracılığı ile soralım: Yaptığınız en güzel yolculuk nereden nereyeydi?​

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top