Donanım

Sorumsuz Ebeveynlere 10 Yaşındaki Bu Çocuktan Ders!

Otomobiller, özellikle çocuklu aileler için büyük kolaylık; ancak araçlar güneş altında olsun olmasın, hava almadıklarında fazlasıyla ısınan bir iç mekana sahip oluyorlar. Bu sıcaklık bir yetişkin için bile tehlikeliyken bir çocuk, hele ki bir bebek için ölümcül olabiliyor. Tüm bu risklere karşın bazı sorumsuz ebeveynler, “kısa süreli işlerini” halletmek için küçük çocuklarını araçlarında bırakabiliyorlar.

Bishop Curry’nin yaşadığı trajedi de bu sorumsuzluğun getirdiği bir olay. 6 aylık bebeğini arabasında bırakan komşusu çocuğunun ölümüne neden olunca, 10 yaşındaki kahramanımız kolları sıvamış. Bu tür olayların tekrarlanmasını engelleyecek sistem geliştiren Bishop, Oasis adında bir can kurtarma cihazı üzerinde çalışma yaptı.

Oasis, serin hava üfleyerek yükselen sıcaklıkları düşürmek için çalışıyor ve ebeveynlerle yetkilileri alarma geçirmek için bir anten kullanıyor. Bu düşünce üzerine Bishop’un babası da Oasisin 3D modelini, GoFoundMe sitesi üzerinden destek toplaması için yayımladı. 20 bin dolarlık hedefi geçen proje bu pazartesi itibariyle 23.700 dolarlık kaynak elde etmeyi başardı.

Geçtiğimiz hafta Fox News’a konuşan Bishop, sınıf arkadaşlarından ve onların ailelerinden de destek aldığını belirtti. Kahraman Bishop, büyüdükten sonra kariyerini bir vakit makinesi de iç olmak üzere çeşitli buluşlar yaparak planlamak istiyor. Tebrikler Bishop Curry!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top