Mobil

Moto Z2 Force ekran kayma problemiyle karşı karşıya!

Kullanıcılar “jelly scrolling” olarak bilinen “istenmeyen” ekran etkisini birkaç hafta öncesinde One Plus 5 telefonlarda keşfettiler. Bu, kaydırılabilir bir sayfanın üste veya aşağı kaydırılırken ezilmesine ve gerilmesine neden oluyordu. Bu sorunun temel nedeninin ekranın ters yerleştirilmesi olduğu belirtilmişti bu haberlerde.

Şimdi, XDA Developers’te yer alan kullanıcılar, Moto Z2 Force’da da aynı etkinin olduğunu ortaya çıkardılar. Haftasonu boyunca XDA Developers forumunda Moto Z2 Force telefonlarda bu sorunun olup olmadığı konusu tartışıkmıştır. Yazımızın üst tarafında eklenmiş olan ve sorunu slow motion bir şekilde gösteren videoda bu sorunun geçerli olduğu görülebilir.

Efekt videoda görülürken, her Moto Z2 Force cihazı için geçerli olmayabilir. Ayrıca, etkilenen herhangi bir cihazın bireysel kullanıcısı için bir problem olduğu uzunluklar değişir (bazı kullanıcılar bu sorunun farkına varabilir eği gibi bazıları sorunun farkına hiç varmayabilir de.)

XDA, OnePlus 5 panelleri gibi ters yüzü monte edildiğinden, sorunun ekran panelinin yönlendirmesine bağlı olduğunu önermektedir. Bununla birlikte bu halen doğrulanmamış önermedir. OnePlus, etkinin “doğal” olduğunu ilan etmeden önce, OnePlus 5 üzerinde jelly scrolling ile ilgili durumu araştırdı. Bu nedenle, garanti kapsamındaki bir yenileme, çözüm isteyen sahipler için mümkün olmayacaktır.

Jelly scrolling konusunda düşünceleriniz neler? Sizce bu büyük bir sorun mu?

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top