Donanım

Microsoft Surface Bilgisayarlarını Tamir Etmek İmkansız!

Microsoft’un bilgisayar üretimi konusunda sektöre art dönüşünü temsil eden Surface serisi dizüstüleri, gerçekten başarıyı hak eden çizgilere ve donanım özelliklerine sahipler. Cihazın gövdesinde bulunan şık kumaş kaplaması, elektronik cihazların tamirleriyle ilgilenen iFixit ekibinin dikkati çekti ve tek bir soruya yanıt aradılar: Surface dizüstü arızalanırsa nasıl açılıp onarım edilebilir?

Cihazın kasasında parçaları bir arada tutan vidaların olmaması, burunlara tutkal kokusunu getirmişti. Teknisyenler, cihazın klavye yüzeyinde bulunan Alacantra kumaşını sökerlerken fazlasıyla zorlandılar ve hatta bu işi biraz daha eğlenceli hale getirmeye çalıştılar. Zira aygıt içindeki donanımlara ulaşmak için tutkalla birbirine yapışmış bir çok katmanı sökmek gerekti.

Elbette Microsoft’un yeni cihazları, onarılabilirlik konusunda elverişli oldukları iddiasıyla piyasaya sürülmediler. Ayrıca aygıt onarımı konusunda en bilinen ekiplerden olan iFixit’in Surface dizüstüsüne olan gaddar yaklaşımı, cihazların gerçekten onarım edilemez olduklarını ortaya çıkarıyor. Kasalarını açmak için gereken muazzam çaba, bir diğer önemli detaya da işaret ediyor: Kullanıcılar cihazları donanımsal anlamda asla yükseltemeyecekler.

iFixit ekibinin sağını solunu yapış yapış eden onarım macerasını derhal aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top