Bilim

Merdiven Çıkmak, Akıllı Merdivenlerle Daha Kolay Olacak!

Akıllı merdivenler, dahili yaylar ve basınç sensörleri sayesinde diz ve ayak bilekleri üzerindeki baskıyı düşürüyor. Bu merdivenler sayesinde çok pahalı olan asansör ve benzeri makinelere artık gerek kalmayabilir.

Gürcistan Enstitüsü’nden araştırmacılardan Lena Ting, “Merdivenden aşağıya inmek, motor aşırı yüksek devirdeyken arabanızın frenlerine dokunmak gibidir” diyor. “Bacaklarınızın çok hızlı düşmesini önlemek için her adımı desteklemek gerekiyor ve çok enerji kullanıyor, merdivenlerimiz bu enerjiyi boşa harcamak yerine depoluyor” dedi.

Düz zeminde yürümekle karşılaştırıldığında, merdiven kullanımı dizlerinin üç kat daha zorlayıcı. Eklem ağrısı, kas güçsüzlüğü ve azalmış sensorimotor denetim hastaları için daha da zorludur ve ihtiyar insanlar için en zorlanılan beş görevden biridir. Bu akıllı merdivenler sayesinde merdiven çıkıp inmek yakın gelecekte çok daha basit olacak gibi görünüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top