Otomobil

Mercedes-Benz 50. Yılını Kutladı!

1967 yılında İstanbul Davutpaşa’da Otomarsan ismiyle başladı Mercedes’in Türkiye macerası. O günden bugüne 1 milyar Euro‘yu aşan yatırımıyla da Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli şirketi oldu. 50 yıldır Türkiye’de üretimini sürdüren Mercedes, 50. sene kutlamalarını da tekrar Davutpaşa’da yaptı.

Davutpaşa fabrikasının bulunduğu sokağı 50 sene geriye götüren mercedes nostaljik bir video da yayınlamayı ihmal etmedi. Sokağı nostaljik bir havayla kaplayan Mercedes, Türkiye’de ürettiği ilk otobüs, minibüs ve bazı klasik otomobilleri sergiledi.

Yarım asırdır etkinlik gösteren Mercedes, 50. yılda 50 startup projesiyle 50 yeni kurulacak şirkete yekün 500.000 TL değerinde ödül vereceği bir müsabaka başlattı. Aralarında Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nin de bulunduğu sekiz destekçi ve üç iş ortağı ile birlikte başlatılan projenin büyük ödülü giyilebilir teknolojiler, oyunlaştırılmış kodlama eğitimi ve akıllı çöp kamyonlarına verildi. Mercedes-Benz Türk CEO’su Süer Sülün, “Türkiye’nin geleceğine ve potansiyeline yatırım yapıyoruz” dedi. 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top