Donanım

Lenovo Bükülebilir Ekranlı Dizüstü Konseptini Tanıttı!

New York’ta düzenlenen bir konferansta Lenovo, geleceğin dizüstülerine yönelik nazar açısını netleştirdi. Esnek bir yapıya sahip bükülebilir ekranlı bir tasarıma işaret eden firma bugün gözümüzün gönlümüzün alıştığı bilgisayar tasarımlarından epey farklı bir öngörüye sahip olunca, vaziyet pek hoş karşılanmadı.

Dahili bir klavye, dokunmatik bir ekran ve bir sıçan çubuğu tasarımın göze çarpan detaylarından. Elbette şirket, gelişmiş malzemeler ve yeni ekran teknolojilerinin kullanılacağını belirtse de cihazın donanımı hakkında net bir bilgi paylaşmadı.

Ayrıca söz konusu tasarımın yakın zamanda gerçekleşmesi ve tüketiciye sunulması imkansız gibi gözüküyor. Çünkü hala günlük hayatlarımıza ve pratik kullanımlarımıza hizmet eden bükülebilir ekranlara sahip değiliz. Bunun yanı sıra, söz konusu ekranların sağlamlığı uzun bir süre boyunca tüketiciler tarafından sorgulanacaktır.

“Katlanabilir bir PC? Belki bir gün. Şimdilik sadece bir konsept.”

Ancak firmanın belirttiği üzere bilgisayarın sadece sesli komutlar ile yönlendirilebileceği açıklaması kulağa hoş geliyor. Ancak bu özellik yine de kullanıcı kitlesini kısıtlayan bir yaklaşımla yapılmış. Lenovo’nun günümüzden çok çok uzağı işaret ettiği konsept tasarımı, vakti geldiğinde çok şeyi değiştirecektir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top