Bilim

Kum Fırtınaları, İnsanlığın En Yakın Tehdidi!

Dünyamızın üzerinde oluşabilecek birçok felaket var. Bu felaketlerden birisi de dünyamızı zamanla Mars’a çevirecek büyük toz fırtınaları olacak. Ilim insanları, bu toz fırtınalarını 2003 – 2015 yılları arasında uydu verilerini kullanarak inceledi. Yapılan bu incelemeler sonucunda 21. yüzyılın sonlarına doğru çok daha çok olacağı saptanan toz fırtınaları yağışları büyük oranda azaltacak, ormanları ve hasatları yok edecek.

Paris İklim Anlaşması Nedir ve Neden Bu Kadar Önemli?

Bu vaka gerçekleştiğinde mega kuraklığa gireceğimizi belirten ilim insanları, henüz bu durumdan kurtulmak için geç olmadığının altını çiziyorlar. Eğer lüzumlu önlemler alınmazsa etrafımızda soluyacağımız toz yalnızca toprak değil, ölümcül patojenler, gübre ve pestisit gibi tarımsal kimyasallar olacak. Böyle bir havada yeni bitkiler yetişmeyeceği gibi bizzat diri solunumuna zararlı etkisi bulunacağı düşünülüyor.

Bunun, gelecekte meydana istikbal iklim değişikliği konusunda çok önemli bir ikaz araştırması olduğunu söyleyen ilim insanları, bu süreci çok iyi bir şekilde denetim etmemiz gerektiğini, yoksa bu iklim değişikliğinin sayısız canlıyı yok edeceğini belirttiler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top