Otomobil

Kendiliğinden Giden Tam Elektrikli Kamyonlarla Tanışın!

Kendiliğinden giden otomobiller son dönemlerde iyice popüler oldu, ancak asıl atılım burada olmayacak. Bu sanayinin ilk olarak küçük otomobiller yerine kamyon sektöründe gelişmesi bekleniyor. Büyük taşımacılık şirketleri, kamyon şoförünü işe alarak hem çok yüksek maliyetlerin altına giriyorlar hem de insanların yaptığı kullanıcı hatalarından ötürü ağırbaşlı ziyan edebiliyorlar.

Gelecekte bu sorunun ortadan kalkmasını bekleyen İsviçreli girişimciler, Einride isimli yeni bir kamyon markası geliştirdiler. Oturma kabini, direksiyon, cam ve insan etkileşimi sağlayacak hiçbir şey bulundurmayan T-pod isimli kamyon, elektrikle çalışarak yakıttan da tasarruf yapacak.

Sürücünün bulunduğu kabin ve arkadan bağlanan römorkla çok daha uzun olması gereken günümüz tırlarının aksine sürücü kısmını da yük alanına sokarak daha küçük bir görünüm elde eden elektrikli T-pod kamyonu, geleceğin eşya taşımacılığını yapacak araçlardan birisi olarak gösteriliyor.

Bu prototip kamyon ilk başta yalnızca İsveç yollarında denenecek. Eğer beklentileri karşılar ve tüm izinler alınırsa da dünya üzerinde kullanıma geçecek.

Bu ve bunun gibi olaylar, makinelerin işimizi elimizden aldığının bir diğer kanıtı. Yalnızca Amerika’da 2.5 milyon kamyon şoförü yer alıyor. Böyle aletler türedikçe, bu insanlar farklı işlere yönelmek zorunda kalacaklar ve haliyle yeni iş türleri ortaya çıkacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top