Uzay

Güneş’te Dünya’nın 10 Katı Büyüklüğünde Bir Delik Oluştu!

Geçen hafta feza ajansı tarafından tespit edilen olay, kamuoyuna henüz açıklandı. Söz konusu delik, Dünya’dan görülebilecek kadar büyük ve uzmanlara göre büyük güneş hortumları yaratabilir. Söz konusu hortumlar, Dünya’ya ulaştıklarında Kuzey Işıkları benzeri ışıklar görülebilir olacak ve uydular ağırbaşlı şekilde hasar görecek.

Güneş lekeleri, Güneş’in manyetik alanı ile olan etkileşimlerinden ötürü daha serin bölgelerdir. Yoğun manyetik aktivitelerin bulunduğu bu bölgelerde dev enerjiler ortaya çıkma eğilimi gösterirler ve bu enerjiler de güneş patlamalarına ve fırtınalara sebep olurlar. 

NASA, “Yeni bir güneş lekesi grubu görünür oldu ve bu iz oldukça hızlı bir şekilde büyüyor. Bazı büyük güneş patlamaları gerçekleşebilir ama neler olacağını erkenden söylemek zor” açıklamasında bulundu. 

Hem NASA araştırmacıları hem de öbür ilim insanları, söz konusu deliğin muhtemel etkilerini araştırmaya devam ediyorlar. Temennimiz, elektrik kesintileri ve iletişim kopuklukları yaşamadan bu olayı renkli ziya şovları ile gözlemlemek. Detaylar elimize ulaştıkça paylaşmaya devam edeceğiz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top