Bilim

Google Yapay Zekaları Fotoğraf Düzenlemeyi Öğrendi

Manzara fotoğrafçılığının bir çok aşamadan oluşan zorlu doğası, Google araştırmacıları tarafından hafifletiliyor.

İyi bir manzaraya sahipsiniz, ortamdaki hava durumu, pozisyon, kamera ayarları gibi durumları en iyiye getirseniz de fotoğrafları Photoshop benzeri bir programla düzenlemeden profesyonel seviyede ürünler elde edemezsiniz. Bu son kısmı aşmak için suni zekaları kullanan Google, fantastik fotoğraflar ortaya koyan yazılımlar üretti.

Derin Öğrenme ve Makina Algısı alanlarında çalışan bir kaç ilim insanının yaptığı çalışmada, Google’ın sokakları görüntüleyen araçlarından alınan Street View fotoğrafları suni zekaya teslim edildi. Suni zekalar bu işi öyle güzel bir şekilde tamamladı ki, sonuçları duvar kağıdınız yapmak isteyebilirsiniz. 

Yazılımlarının ne kadar iyi çalıştığını test etmek için profesyonel fotoğrafçılara ürünleri gösterip sorular soran Google, fotoğraflarının @’ı için yarı-profesyonel ya da profesyonel ürünü şeklinde bir dönüt aldı.

Her programın yapabileceği şekilde fotoğrafın tümüne bir filtre uygulamak değil de, gereken noktaları tespit edip özel işlemlere tabi tutan suni zekalar, yakın zamanda Google Fotoğraflar gibi uygulamalara eklenip bizlerin deneyimini geliştirmeye katkı sağlayabilir.

Google’ın suni zekası tarafından ortaya çıkarılan fotoğrafların tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz. 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top