Genel

Galaxy S8 Tavsiyeler ve İpuçları

Samsung galaxy s8, Güney Koreli üretici tarafından piyasaya sürülen en son amiral gemisi akıllı telefonudur. Yeni çıktığı için henüz sorunlarla veya eksikliklerle karşılaşmamış olabilirsiniz. Biz ileriki zamanları göz önünde bulundurarak sizler için güzel bir ipucu ve tavsiye listesi hazırladık.

1. Akıllı Seçim Etkinleştirin
Galaxy S8 ile birlikte gelen en iyi özelliklerden biri olan akıllı seçim, Not 7 cihazlarında S kalemine entegre edilmişti. Samsung, bu özelliği doğrudak Galaxt S8 ve S8+ için uyarladı ve ekranın kenarına entegre etti. Ekran’da uygulamalarınızı, görevlerinize, kişilerinize ve çok daha fazlasına hızlı erişim sağlayan bir panel hazırlanmıştır.
Akıllı seçimi aktif hale getirmek için Ayarlar> Ekran> Kenar ekran> Kenar panellere gidin ve ardından “Akıllı seçim”‘i seçin.

2. “Her Zaman Açık”‘ı Devre Dışı Bırakın
Saati kontrol etmek için ara sıra telefonunuzu kontrol ediyorsunuz ve her kontrol’de telefonunuzun sarjı’nın azaldığını görüyorsunuz. Bu sorunu, saati herzaman ekranda göstermeyi kapatarak çözebilirsiniz. Bunun için Ayarlar> Ekran ve güvenlik kilidi >” Her Zaman Açık” pasif hale getirin.

3. Otomatik Parlaklık Seçeneğinizi Kendiniz Kaydırın
Herkesin bildiği gibi sarjı bitiren en önemli unsurlardan biri ekran parlaklığıdır. Otomatik parlaklık aktif olunca istemesekde bazen ekran parlaklığı çok fazla artıyor. Bunu kapatarak kendimiz belirleyebiliriz.

4. Ekran Zaman Aşımını Düşük Tutun
Ekranınız ne kadar çok açık kalırsa o kadar çabuk piliniz tükenir. Siz bazen fark etmesenizde telefonunuzun ekranını açık bırakıyorsunuzdur. Galaxy s8 için varsayılan ekran aşımı 15 saniyedir. Bunu arttırabilirsiniz ama ne kadar çok zaman aşımı artarsa o kadar çabuk piliniz tükenir.

5. Uygulamalarınızı Uyku Moduna Alın
Samsung, herkesin tek bir şikayetini biliyor, oda sarjın çabuk tükenmesi. Sarjın çabuk tükenmesinin en büyük nedeni ise arkaplanda açık kalan uygulamalar. Galaxy s8 ile birlikte gelen uyku modu özelliği ile uygulamaları uyku moduna alarak sarjdan tasarruf edebiliriz.
Uygulamayı uyku moduna almak için uygulamaya uzun süre basın Uyku’yu seçin ve tamama basın.

6. Bildirimler için Kenar Aydınlatmasını Etkinleştirin
Eminim birçoğunuz o kavisli ekranı sırf hava olsun diye koymuşlar diye düşünüyordunuz. Fakat öyle değil. Oyun oynadığınızda veya uygulamada takıldığınızda size bildirim geldiğinde yan ekranda gözükür. Bu özelliği aktif etmek için Ayarlar> Ekran> Kenar Ekran’da yapabilirsiniz.

7. Güç Düğmesi ile Daha Hızlı Fotoğraflar Çekilin
Yeterinde hızlı olmadığınız için anı yakalayamamaktan sıkıldınızmı? işte çözümü bu. Güç düğmesine iki kere basarak, anında Galaxy S8 fotoğraf makinesini açabilirsiniz.

8. Büyük Dosyalarınızı Samsung Cloud’da Saklayın
Çok fotoğraf çekilen ve kıyamamaktan silmediğimiz yüzlerce fotoğraf ve müziklerimiz bulunmakta. Bunlar telefonuzunda kaldığı sürece telefondaki alanı küçültüyor hatta ve hatta bazen yavaşlamalara bile neden olabiliyor. Ama resimlerinizi veya diğer dosyalarınızı Samsung Cloud’da saklarsanız böyle sebepler olmayacaktır. Günde 2 gb’a kadar yükleme yapabilirsiniz ve bunları 2 gün kendi sunucusunda saklar.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Samsung, Galaxy S8’in S7’den Daha İyi Satış Yaptığını Doğruladı! – Android Hocam

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top