Otomobil

Fransa 2040 Yılına Kadar Tüm Benzinli Araçları Yasaklayacak!

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yönetiminde yeni açıklamalar yapıldı. Fransa Çevre Bakanı Nicolas Hulot tarafından yapılan açıklamaya göre ülke, 2040 yılına kadar tüm benzinli ve dizel araçları yasaklamayı planlıyor. Macron’un ülkeyi 2050 yılına kadar sıfır karbon salınımına indirmek istediğini belirten Hulot, bu planın bir parçası olarak bir sıra adımlar atılacağını söyledi.

ABD Çalkalanıyor: 61 Şehrin Yönetimi, Trump’un Paris Kararına Karşı Birleşti!

Planın ilk parçasında fukara ailelere prim ödenerek pis araçlar yerine pak alternatiflere dönecekleri açıklandı. Birçok marka ile görüştüklerini belirten bakan, Fransa’nın 2022 yılına kadar elektrik üretmek için kömür kullanmayı bırakacağını da söyledi.

Duyurular pak enerji için Fransa’da düzenlenen ve birçok ülkenin katıldığı Paris Anlaşması kapsamında yapılıyor.

Aslında içten yanmalı motorları yasaklamak isteyen tek ülke Fransa değil. 2025 yılına kadar Hollanda ve Norveç de benzinli ve dizel araçları yasaklanacaklarını açıklamışlardı. Dünyanın en kalabalık ikinci nüfusu olan Hindistan da 2030 yılına kadar içten yanmalı motorlardan kurtulmak istediklerini açıkladı.

Fransa’da Yapılan ‘En Uzun Sözcük’ Yarışmasını Türkçe Kazandı

Bu tarz adımlar yalnızca ülkelerden gelmiyor. Volvo, geçtiğimiz çarşamba günü yaptığı açıklamada 2019’dan itibaren yalnızca elektrikli ve hibrid araçlar üreteceğini belirtmişti. Tesla gibi yenilenebilir enerjiyi kullanan araçlar değerini her geçen gün daha çok artırırken, yanmalı motorlar ise piyasadan kalkmaya başlayacak. Sizce ülkemizde içten yanmalı motorlar ne vakit yasaklanır?

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top