Uzay

Dünyaya Bir Kez Daha Aşık Olmanızı Sağlayacak Aurora!

Dünya üzerinde görülen en güzel şeylerden birisi kesinlikle Auroralar. Kuzey ışıkları olarak da bilinen bu ışıklar, genellikle solgun yeşil ziya saçarlar. Bu muhteşem ışıkları buzullardan izlemek elbette muhteşem olacaktır, ancak astronotların nazar açısından izlendiğinde de tadı çok farklı oluyor.

Gezegenimizin Atmosferinde 3000 Derece Sıcaklığında Yeni Bir Aurora Türü Bulundu!

Gezegenimizin manyetik alanı ile güneş parçacıklarının birleşmesi sonucu ortaya çıkan dansı kaydeden astronotlar, bu muhteşem görüntüleri bizlerle buluşturdular. 25 Haziran’da kaydedildiği açıklanan bu enfes görüntüleri izledikten sonra dünyaya bir kez daha aşık olacaksınız. Aurora ışıkları, genellikle dünyanın en üst ve alt bölgeleri olan buzullarda ortaya çıkarlar.

Dünyadan yaklaşık 250 mil uzaklıkta olan Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan çekilen video, uzaya çıkan astronotların ne kadar şanslı olduğunu gösteriyor. NASA tarafından yapılan açıklamaya göre bu görüntüler kaydedilirken Uzay İstasyonu, Avustralya’nın güneyinde yer saha Güney Pasifik Okyanusu’nda uçuyormuş. Lafı daha çok uzatmadan sizleri muhteşem tabiat manzarası ile başbaşa bırakıyorum.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top