Otomobil

BMW Otomobillerinde Skype Olacak!

Microsoft, BMW ile olan anlaşmalarını bir adım daha genişletiyor. Yapılan yeni pakt ile artık BMW’nin iDrive sistemini kullanan otmobilleri Skype for Business’a sahip olacak. BMW, otomobillerinde Office 365 hizmetlerini sağlayan ilk araba üreticilerinden biriydi ve en son özellik, araç sahiplerinin dahili eğlence sistemi aracılığıyla araçlarında Skype toplantıları yapmasına ruhsat verecek.

Sistem, toplantılar için bildirimler tetikleyerek çalışacak ve sürücülerin konferans numarası bilgilerini manuel olarak girmek zorunda kalmadan çalışmalarına ruhsat verecektir. BMW aynı zamanda Microsoft’un Exchange hizmetinden takvimler, kişiler ve yapılacaklar listesi ile daha sıkı bir şekilde bütünleşmeyi hedefliyor. BMW, başlangıçta öbür ülkelere yayılmadan önce Fransa, Almanya ve İngiltere’de Business for Skype özelliğini etkinleştirmeyi planlıyor.

BMW, bu yılın başlarında Microsoft’un Connected Vehicle vizyonunun bir parçası olarak Microsoft’un Cortana dijital asistanını bazı araçlara entegre etmeyi planladığını da açıklamıştı. Ayrıca BMW, sürücülerin yapılacaklar listelerine, hatırlatıcılara, haberlere, olaylara ve öbür Cortana özelliklerine kolayca erişebilmelerini sağlayacak yeni bir pano üzerinde de çalışmalarına devam ediyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top