Otomobil

Aston Martin’in Asfaltları Ağlatacak Vahşi Modeli Valkyrie!

Valkyrie adını saha bu yeni fütüristik model, son radde ileri düzeyde dizayn edilmiş aerodinamik çizgilere sahip. Geçen sene ilk ortaya çıktığı zaman, aracın iç dizaynı ve teknik özellikleri netleşmemiş ve otomotiv sevdalılarını merak içinde bırakmıştı.

Aston Martin’in son 1 yıldır araç üzerinde büyük emekler harcadığı söyleniyor. Nitekim araç, pist yarışları için dizayn edilmiş hava kanalları ve mühendisliğe sahip olsa da sokakların da tozunu attırmaya geliyor. Red Bull Racing’in aerodinamik uzmanlarından Adrian Newey, ikiz venturi tünelleri vasıtasıyla şekillendirilmiş ve karbon fiber kullanılarak tasarlanmış gövdeye dikkat çekiyor. Yapı, olabildiğince çok havayı çekerek araç üzerindeki sürtünmeyi en aza indiriyor. 

Aston Martin, otomobilin yüksek hızlarda, 1.8 tonun üzerinde basınç ürettiğini söylüyor. Nasıl bir yol tutuşu olduğunu söylememize bile gerek yok sanırım. Farlar ise var Aston Martinlerde kullanılan en hafif far düzeneğinden 0 ila 40 daha küçük. 

Aracın iç dizaynı F1 çizgilerine sahip. Özellikle direksiyon simidinde neredeyse bütün araç kontrollerine ulaşmak mümkün. Olur da bir F1 kaskı takıp koltuğa geçerseniz, öbür bir eksiğiniz kalmıyor. Aston Martin İç Mekan Direktörü Matt Hill, “İç dizayn işini yapmak çok zor oldu. Bir şeylerin imkansız olduğunu düşündüğünüzde, işinize yarayacak bir yol bulana kadar çalışmaya devam etmelisiniz. Biz bu iş için milimetrelerle harp verdik” açıklamasında bulundu. 

Valkyrie, 2018 yılında üretime hazırlanıyor. Aston Martin tasarımın aracı satın saha kişilere ulaşmadan az da olsa değişebileceğini söylüyor. Aracın öbür görüntülerini derhal aşağıya bırakalım:

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top