Mobil

Apple ARKit Navigasyon Kullanımları

iOS 11 ARKit duyurusunun üzerinden henüz iki aydan az bir vakit geçmesine rağmen, bu teknolojinin geliştiriciler tarafından oldukça geniş tabanlı olarak kullanıldığına tanık olduk. ARKit’in oyundan üretkenliğe, eğlenceden kullanışlı araçlara kadar bir çok alanda kullanım alanı bulunuyor. ARKit’in son kullanışlı bir örneği, bilgilendirmeye dayalı arttırılmış gerçekliğin navgasyon ve Haritalar uygulamalarını nasıl güçlendirebileceğini gösteriyor.

Apple’ın AR özelliklerini kullanıcı dünyasına aktarmasına henüz aylar olsa da, ARKit yüksek beklentilere sebebiyet veriyor. Ekstra bir donanıma gerek bırakmadan kullanılabilecek olan Apple’ın bu platformu, geniş tabanlı bir kullanıcı kitlesi ve her gün yeni özellikleri piyasaya süren geliştirici kadrosu ile arttırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanılabileceği yegane platform olmaya aday.

iOS geliştiricisi olan Andrew Hart ARKit ve CoreLocation ile yaptığı çalışmalarından bazılarını bugün Twitter’da yeni bir video paylaşarak sergiledi. Görüntülerde, kalın oklar ve hatlarla belirginleştirilmiş bir harita üzerinde AR özelliğinin devinim halinde iken yön bulmayı ne denli kolaylaştırabileceğini ispat ediyor.

Hart’ın daha önce gönderdiği bir diğer görüntüde tekrar gezinme halinde telefonu sağa sola çevirdiğinizde şehirde bulunan belirgin noktalarla ilgili bilgilendirme yapan AR özelliği sergileniyor.

ARKit önümüzdeki sonbaharın ilerleyen zamanlarına değin tam anlamıyla kullanılır olmayacak ama, geliştiricilerin yazılımın ön sürümü ortaya koydukları bu çalışmalar daha şimdiden AR teknolojisinin oldukça kullanışlı olacağına işaret ediyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top