Mobil

Android Telefonlarınızın Yüksek Batarya Kullanımına Çözümler

Günümüz akıllı mobil dünyasının büyük bir çoğunluğunu Android oluşturuyor. Erişimi basit bir işletim sistemi olduğu için şirketler, akıllı cihazlarında Android işletim sistemini kullanmaktan çekinmiyorlar. Bu işletim sistemi her ne kadar oldukça popüler olsa da, kimi sorunlarla beraber geliyor. 

Kullanıcılar, ilerleyen zamanlarda, akıllı telefonlarının eskisi kadar şarjlarının dayanmadığını öne sürüyor. Bu soruna sebep olabilacek onlarca sebep olabilir. Ancak çözümü olmadığını söyleyemeyiz, bu soruna çözüm olarak bazı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Telefonunuzun güncellemesini denetim edin

Cihazınızın yeni veya eski olması ayrım etmiyor, elbette eski cihazlara güncelleme desteği bir süreden sonra gelmiyor , çünkü gelebilecek yeni bir güncelleme, bu sorunu kendiliğinden çözebilir. Genelde şirketler, kullanıcılardan gelen yorumlar ve tepkileri göz önünde bulundurarak, cihazların daha sağlıklı çalışması için ellerinden geleni yapıyorlar.

Telefonunuzda yüklü olan uygulamalar

Bazı uygulamaların stabilizasyon sorunu oluyor ve isteristemez çok daha çok batarya tüketimine sebep oluyor. Böylesi durumlarda, uygulamayı kapatsanız bile art planda çalışarak cihazın performansını da kötü etkiliyor. Stabilizasyon sorununu da Play Store’dan istikbal uygulama güncellemesiyle çözebilirsiniz. En kötü ihtimalle ise uygulamayı silmek, cihazınızı rahatlatacaktır.

Güvenli Mod’u deneyin

Android telefonunuzdaki batarya sorununun uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamadıysanız Güvenli Mod’u deneyebilirsiniz. Bu mod ile kullanım süresinde bataryanız hala eskisi gibi hızlı bir azalış gösteriyorsa, mesele bataryanızda olabilir. Aksi takdirde bataryanızda iyileşme görüyorsanız, mesele herhangi bir veya daha çok uygulamadan kaynaklanıyordur.

Güvenli Mod’da sadece sistem uygulamaları gözükür. Güvenli Mod’u açmak için ise güç butonuna uzun basarak cihazınızı kapatın. Ardından güç butonuna uzun basın ve ekrana animasyon ekranı gelene kadar elinizi çekmeyin. Ekrana geldiği noktada ise güç butonunu bırakıp, ses kısma tuşuna basılı tutun. Bu sayede güvenli mod açılacak.

Telefonunuzun sistem önbelleğini temizleyin

Android telefonunuzda yer saha uygyulamalar, belirli bir önbelleğe sahiptir. Bu önbelleği temizlemek ise cihazınızı bir miktar daha rahatlatır. Önbelleği temizlemek için Ayarlar, Depolama’ya girin. Ardından karşınıza çıkacak olan Önbellek kısmından, cihazınızın önbelleğini temizleyebilirsiniz.

Cihazı 3310’a çevirmeden, bazı özellikleri kapatın

Wi-Fi, NFC, Bluetooth, GPS gibi özellikler, akıllı telefonu ‘akıllı’ hale getiren özelliklerdir. Bunlar olmadan çağdaş bir akıllı telefondan söz edemeyiz. Ancak kullanmadığınız ve ihtiyaç duymadığınız anlarda bazı özellikleri kapatmak, bataryanıza büyük oranda yarar sağlayacaktır. Örneğin cihazınızın GPS’ini herhangi bir çalınma veya kaybetme riskine karşı açık tutabilirsiniz ama bunun yanında Bluetooth veya NFC’nin çalışması, cihazınızı yoracaktır ve bu da batarya tüketimini menfi etkiler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNAN 10 YAZI

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 AndroidHocam.Com

To Top